W dzisiejszych czasach nawet rodzice niemowlaków chętnie poszukują dodatkowych zajęć dla swoich pociech. Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli mieć na uwadze fakt, że chcą, aby ich maluchy już od samego początku rozwijały się jak najlepiej. Dobrym pomysłem na zorganizowanie czasu nawet kilkumiesięcznego dziecka jest nauka pływania dla niemowląt Poznań. Jak przygotować dziecko do takich zajęć?
Najlepiej zadbaj o oswajanie z wodą już w domu. Postaraj się, żeby codzienne kąpiele kojarzyły się dziecku przede wszystkim z przyjemnością. Zwróćcie uwagę na to, jak wiele radości może wam sprawiać chlapanie, przelewanie wody za pomocą różnych przedmiotów, polewanie kolejnych części ciała wodą o różnej temperaturze… To sprawi, że maluch będzie chętniej podejmował różnego rodzaju wodne aktywności.
Nawet, jeśli myślisz, że twój maluch niewiele rozumie z tego, co do niego mówisz, przed pierwszą nauką pływania opowiadaj mu o tym, co będzie się działo. W ten sposób ograniczysz jego zdziwienie i sprawisz, że będzie mógł w pełni cieszyć się nowym doświadczeniem.